Časté dotazy

ČASTÉ DOTAZY

Kontaktujte vůdce oddílu Vojtu Dobeše na adrese vojta.do@seznam.cz
Pro letošní rok (od září 2021) je kapacita oddílu naplněna, je však možno zapsat se mezi náhradníky či na září 2022.

• Pro rok 2020 činil roční poplatek 750,- za dítě. Z těchto peněz se platí pojištění, skautský časopis, běžný provoz oddílu, vybavení atd.
      • Některé jednodenní výpravy stojí další peníze (doprava, vstupy..) – cena bývá do 150,- Kč
      • Víkendové výpravy stojí do 500,- Kč
      • Letní dvoutýdenní tábor stojí cca 2500,- Kč
      • Pravidelné dvouhodinové schůzky jednotlivých družin (cca 10 kluků) probíhají každý týden.
      • Některé víkendy vyráží celý oddíl na jednodenní výpravu, viz plán akcí.
      • Několikrát do roka pořádáme vícedenní (víkendové) výpravy.
      • Vyvrcholením skautského roku je dvoutýdenní tábor v době letních prázdnin.
      • Na týdenní schůzky v klubovně potřebuje
        • Psací potřeby – ideálně vybavené pouzdro
        • Blok – velikost A5 (A4), vytrhávací
        • Deník – velikost A5, tvrdé desky. Kluci si sem zapisují informace o akcích, lepí materiály ze schůzek, mají zde také kontakty na své rádce atd.
        • Uzlovačka – kvalitní provaz (průměr 5 – 7 mm), ideálně 1,5 – 2 metry.
        • KPZ – krabička poslední záchrany. Malá uzavíratelná krabička, která obsahuje zhruba tyto věci
        • Oddílové tričko – na sobě
        • Stezku – děti dostanou na schůzce
        • Šátek – například na zavázání očí.
      • Na sobotní výpravy je potřeba mít dobré boty do přírody a batoh
      • Na vícedenní výpravy a tábor je to dále především spacák a karimatka
      • Kluci budou také potřebovat skautský kroj
      • Skautské kroje jsou k dispozici ve specializované prodejně Junáka JunShop nebo v Plzeňském obchodě LimanSport.
      • Vaše dítě bude potřebovat krojovou košili, turbánek, šátek a šňůrku. Zbytek (odznaky, nášivky) dostane dítě od nás z oddílu.

Bezpečnost  a zdraví jsou prioritou, proto se vedoucí průběžně zúčastňují skautských vzdělávacích akcí, kde získávají znalosti z oblasti pedagogiky, psychologie, bezpečnosti, zdravovědy atd.