Zručnost 5 – Ozdobné uzly

Zručnost 5 – Ozdobné uzly

Uzel dobrého skutku
Turbánek
Uzel dobrého skutku

Uzel se běžně váže na šátku, ale pro přehlednost je postup vázání nafocen na dvou různých uzlovačkách znázorňujících dva cípy šátku.

Turbánek

Variant máš hned několik, ale nejjednodušší je použití paracordu. Dále je možné použít kožený pásek. Pokud nic takového doma nemáš, použij normální uzlovačku.

Než začneš, tak ti doporučuji, aby sis sehnal násadu od smetáku, na které to budeš vázat. Vznikne ti tak dostatečně velký otvor pro tvůj šátek. Hotový výrobek je pak dobré nalakovat maminčiným lakem na vlasy a nechat uschnout. Turbánek je pak pevnější. Provázky na sebe lze spojovat, pokud chceš vícebarevný turbánek. Taky se můžeš rozhodnout, jestli chceš patra 2 a nebo 3. Vše ale záleží na tvé kreativitě.

Dál postupuj podle videa.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *